PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862353}
7,7 29 782
oceny
7,7 10 1 29782
7,4 7
ocen krytyków
Sprzątaczka
powrót do forum serialu Sprzątaczka

Niestety nie rozumiem zachwytów, ale to może kwestia głównej bohaterki, która niezmiernie mnie irytowała. Bardzo nie przypadł mi do gustu sposób, w jaki została zagrana - jak to już parę innych osób pisało; ciągły wytrzeszcz oczu, kiwanie lub kręcenie głową, identyczna mimika w różnych sytuacjach. Nie podobały mi się też jej niektóre zachowania i sugerowanie przez twórców, że były one dobre lub miała do nich prawo (ciągłe spóźnianie się; kradzież psa i tekst "ty straciłaś psa na 15 minut, ja dziecko na tydzień"; ubranie się w ciuchy klientki, picie jej wina w pracy i zaproszenie do jej domu obcej osoby; kradzież swetra; kompletne zlanie uczuć Nate'a i powrót do Seana; zabranie dziecka z bezpiecznego domu ojca Alex bez planu, co zrobić dalej i to tylko dlatego, że zrobił coś raz 20 lat temu - a przecież widać, że przez ten czas się zmienił, pracował nad sobą i chciał naprawić swoje błędy; niepróbowanie ucieczki z domu Seana zaraz po tym, jak oddał samochód Nate'owi - przecież miała zapewnione miejsce i pracę u Reginy; itd.). Zastanawiało mnie też, czemu główna bohaterka nie mogła znaleźć sobie dodatkowej pracy? Była zła, że może pracować tylko określoną liczbę godzin, bo nie zarabiała wtedy wystarczająco. Dziecko miało miejsce w żłobku, więc opieka nad nim nie była problemem.

ocenił(a) serial na 8
czarkownica

Socjale na jedzenie, mieszkanie czy dofinansowanie do żłobka mogła dostawać tylko do określonej liczby przepracowanych godzin. Gdyby pracowała więcej, niż było określone maksimum, straciłaby je i pracując na pełny etat jako sprzątaczka bez socjali byłoby jej się jeszcze ciężej utrzymać

Amymag97

Faktycznie, dzięki za odpowiedź, umknęło mi to!

ocenił(a) serial na 9
Amymag97

Małe sprostowanie. Maksimum godzin pracy określiła Yolanda w 1-szym odcinku uzasadniając to "troską o ich zdrowie".

ocenił(a) serial na 5
czarkownica

Uważam tak samo. Niestety, z przykrością stwierdzam, że jest to serial o typowej amerykańskiej patolce. Po akcji z ex w ogóle przestaję mieć do niej jakiekolwiek pozytywne odczucia.

ocenił(a) serial na 5
czarkownica

Dokladnie, zgadzam się. Z przykrością stwierdzam, że jest to serial o typowej amerykańskiej patolce. Po akcji z ex straciłam do niej jakiekolwiek pozytywne odczucia.

ocenił(a) serial na 9
Werx

A czy takie obrazy nie są przeznaczone do ekranizacji? Powinno się tworzyć filmy wyłącznie na temat klasy średniej, bądź wyższej? Jak dla mnie to świetne studium ludzi od lat tkwiących w niekończącym się kole dysfunkcji, patologii i zaniedbań środowiskowych. Ten obraz ,,typowej amerykańskiej patolce'' pokazuje jak wiele trudu, chęci, zawzięcia trzeba włożyć, aby przerwać niekończące się koło nieprawidłowych SCHEMATÓW i mechanizmów w które wpada osoba PODŚWIADOMIE wychowująca się oraz socjalizująca w dysfunkcyjnym środowisku. A dlaczego w nie wpada? Ponieważ nigdy NIKT jej nie pokazał odpowiednich wzorców prawidłowo funkcjonującej rodziny. Zdrowych relacji opartych na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa i stabilności (fizycznej i psychicznej). Takie osoby muszą wiele przepracować same ze sobą, aby zauważyć że podświadomie wpadają w błędne koło. Tak jak główna bohaterka, która w trakcie procesu uświadamia sobie, że ma prawo do samo decydowania o sobie, ma prawo do pracy, własnych pieniędzy, a że ,,kłotnie patnerskie'' ,,bo go poniosło'' ,,dlatego że był pijany'' są wyłącznie usprawiedliwieniem sprawcy przemocy, w której ona tkwi.

isia5552

Popieram 100%

ocenił(a) serial na 9
czarkownica

to tak jakby powiedzieć: nie rozumiem zachwytów nad "Narcos" Pablo Escobar to był przestępca, który robił wiele obrzydliwych rzeczy ludziom i palił pieniędzmi w pewnej scenie co było już totalnie głupie, a jak zaczął zabijać to wyłączyłem serial bo już nie mogłem wytrzymać tak mnie wkurzał. Ah ten Pablo.

ocenił(a) serial na 7
czarkownica

Niektórzy chyba skończyli serial na 1 odcinku. Chodzi o zachowanie ojca Alex, który wypiął się na nią w ostatnim odcinku. A krytykowanie za seks z eks- nie wiem jak nie można rozumieć tych mechanizmów. Mentorka że schroniska tłumaczyła, że mało kto odchodzi na zawsze za pierwszym razem.

ocenił(a) serial na 7
hrabianka

Ale cóż można powiedzieć, największą popularnością cieszą się seriale o mordercach i innych zbójach, nie można nakręcić serialu o ludzkich słabościach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones