PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240046}

W pogoni za szczęściem

The Pursuit of Happyness
8,1 270 547
ocen
8,1 10 1 270547
6,8 22
oceny krytyków
W pogoni za szczęściem
powrót do forum filmu W pogoni za szczęściem

Wzruszający na 100% !!

ocenił(a) film na 10

Może to zabrzmi trywialnie, ale film sprawił, że spojrzałam na swoje życie z innej strony i wprawił w zawstydzenie, ponieważ zdałam sobie sprawę z tego, w jak w małej mierze doceniam to co mam, a może przede wszystkim jak mało się staram, aby wykorzystać szanse jaka dostałam i dzielić się nią z innymi. Niektórzy, o wiele bardziej godni są jej pozbawiani. Jednocześnie owa historia zainspirowała mnie, dodała sił oraz woli walki z codziennymi zmartwieniami i przeszkodami, które są tak małe w porównaniu z tymi, z którymi zmierzył się Chris. Dzisiaj idziemy przeważnie do kina, aby uciec, choć na chwilę od swoich od swojego życia i problemów poprzez 2 godzinnym zatopieniu się w innym świecie, po czym wracamy do domu pamiętając tylko sceny z efektami specjalnymi. Prawdziwe kino powinno skłaniać do głębszej refleksji po seansie. Kiedyś to była jedna z najuważniejszych misji sztuki. To się niestety dzisiaj rzadko zdarza.

Początkowo myślałam, że Will Smith nie będzie pasował do ogólnej koncepcji filmu, ale totalnie się myliłam. Nie pamiętam, kiedy tak mocno przejmowałam się losem bohatera i starałam się z całych sił choćby kawałeczek jego bagażu, który mimo wszelkich przeciwności, wciąż niósł przed siebie. Ową postać, z pełną odpowiedzialnością nazywam Bohaterem w pełnym tego słowa znaczeniu. Prawdopodobnie poddałabym się przy 1/10 jego drogi i się załamała. Mam nadzieje, że, mimo, iż jest to tylko film, choć zainspirowany prawdziwą historią skłoni do refleksji i poruszy innych tak jak mnie.

Polecam film, każdemu całego serca.

Pozdrawiam

3Grosze

Otóż to, po tym można poznać wybitny film, skłania do refleksji. Trzeba dążyć do swoich celów i nie poddawać się :)

użytkownik usunięty
pawcio12vip

Jakieś głębokie przemyślenia...

ocenił(a) film na 9
3Grosze

"Nie pamiętam, kiedy tak mocno przejmowałam się losem bohatera i starałam się z całych sił choćby kawałeczek jego bagażu, który mimo wszelkich przeciwności, wciąż niósł przed siebie."

Rozumiem, że brakuje tam słowa "przejąć" lub podobnego, którego zapomniałaś wpisać będąc pod wpływem tak silnej inspiracji filmem :)

A żeby nie było bez sensu, to tak, zgadzam się z Tobą, a film jest zaje*isty :)

ocenił(a) film na 9
3Grosze

Oglądając ten film płakałam jak bóbr. Przejmujący niezwykle, a Will Smith świetny i tak inny od bohaterów, do których nas przyzwyczaił. Odkryłam jego zdolność do grania ról dramatycznych i przekonał mnie w 100%.

ocenił(a) film na 10
3Grosze

Masz zdecydowaną rację. Bardzo mądra wypowiedź. Dlatego właśnie wolę takie filmy, które pobudzają do refleksji, a nie takie "projecty X" - które są skokiem na kasę, głupiutkich nastolatków. Nie wiem, czy oglądałaś "Siedem Dusz">? Jeśli nie - to polecam, również film godny uwagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones