PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240046}

W pogoni za szczęściem

The Pursuit of Happyness
8,1 270 415
ocen
8,1 10 1 270415
6,8 21
ocen krytyków
W pogoni za szczęściem
powrót do forum filmu W pogoni za szczęściem

Średni, ale ...

ocenił(a) film na 6

Kto nie kocha filmów z heppy endem. Proszę o więcej takich,bo jak tu po takim filmie nie wierzyć w amerykański sen. Wydaje się, że nawet w Polsce jest możliwy. POZYTYWIZM jest the best. Odwagi ludzie w realizacji marzeń,trzymam kciuki.: -)

ocenił(a) film na 7
devil1m

Według mnie też tylko średni i przewidywalny.Jakoś mnie nie wzruszył jak dramaty typu Zielona Mila,Forrest Gump czy Leon zawodowiec i był po prostu nudny.Za Willa daję 7/10.

ocenił(a) film na 8
simon3333

jesli dramaty Cb nie ruszaja to ja bym zmienil gatunek filmowy dla mnie 9/10 szacunek dla Chrisa Gardnera za to ze trwal w swoich marzeniach chociaz trafil do takie zyciowgo dolu motywuje ten film, motywuje do zmieniania zycia na lepsze

ocenił(a) film na 7
Patryk130193

Dobre dramaty mnie poruszają.

ocenił(a) film na 8
simon3333

to podaj mi ich tytuly

ocenił(a) film na 7
Patryk130193

Za bardzo teraz nie pamiętam ale najbardziej Zielona Mila ,Forrest Gump,Leon zawodowiec,Życie jest piękne,A.I. Sztuczna inteligencja,Pasja,Gladiator,,Pearl Harbor,Źródło a ostatnio animacja Ekspres polarny :)

ocenił(a) film na 8
simon3333

wszystkie widzialem i powiem ze ten moim zdaniem nie odstaje od nich a jeszcze lepsze drmat z Will-em to "7 Pounds" i goraco polecam jesli lubisz Willa ;)

ocenił(a) film na 7
Patryk130193

Widzialem - niezly :)

simon3333

@ simon333
Zielona Mila, Forrest Gump, Leon Zawodowiec, ect to fikcja. "W pogoni za szczęściem" jest filmem o prawdziwym człowieku i prawdziwych perypetiach. Rozumiem, że moze nie jest tak urozmaicony jak wyobraźnia scenarzystów, czy tak wybitnych jednostek literackich jak S. King (Zielona Mila), czy W. Groom (Forrest Gump), ale porównywanie dramatyzmu i "nudy" prawdziwego życia do wizji literackich, to wielka przesada.

Zaznaczam, że podchodząc do tego filmu nie miałam pojęcia o Chris'ie Gardner

(SPOJLER)

Dla niektórych film był przewidywalny. Nie uważam się za osobę głupią, jednak pomimo całej nadziei na pozytywne zakończenie tej historii, cały czas drżałam, ze w rezultacie odbiorą mu dziecko i że żadnego happy end'u nie bedzie. Zwłaszcza, ze w ówczesnym czasie w Ameryce praca praktycznie leżała na ulicy. Cały czas nie mogłam zrozumieć dlaczego bohater nie podjął się choćby sprzątania w godzinach wieczornych (2-3 godziny), żeby mieć choćby na ekstremalne przeżycie. I do dziś nie mogę tego pojąć, zwłaszcza, że żywność w Ameryce była i jest tania a noclegownie klasy D są i były niewyobrażalnie tanie. Oczywiście mówię o motelach i innych kwaterach, nie o przytułkach gdzie trzeba wystawać godzinami żeby się załapać. Do pracy, o której wspomniałam- sprzątanie np. kina lub sklepu- mógł zabrać syna, nie potrzebowałby niańki. I uwierzcie mi, ze dniówka z takiego sprzątania wystarczyłaby mu na dzienne jedzenie dla dwojga i opłacenie noclegu. Dlaczego się tego nie podjął? Pewnie Chris Gardner na swoich prelekcjach tłumaczy to zagadnienie. Niestety nie chcę się z tym zaznajamiać tylko z tego względu, że nie mam pojęcia jakie motywy przedstawia. I nie chciałabym stracić do niego sympatii gdyby okazało się, że motywy te do mnie nie przemawiają.

ocenił(a) film na 7
Treehouse

Dużo osób pisze o różnych filmach że są one rewelacyjne gdyż przedstawią prawdziwą historię.Dla mnie nie jest to żaden wyznacznik dobrego filmu.Lubie Willa ale tutaj do mnie nie przemawiał i film nie wywołał u mnie jakiś super emocji i jakoś mi sie dłużył.
Może po prostu miałem taki dzień.Kiedyś z ciekawości i jak będę miał wolny czas może obejrzę jeszcze raz..Pozdro

ocenił(a) film na 9
devil1m

W moim odczuciu film byłby megazajebisty na 10, gdyby kończył się tragicznie. Wiem, że był oparty na faktach, lecz przez to nie wyciska łez, a mógłby... Za ten happyend opuszczam o jedno oczko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones